VAG CAN PRO

ZÁKLADNÍ INFORMACE

VAG CAN PRO je diagnostický systém, který je určen ke komunikaci s řídícími jednotkami vozidel koncernu Volkswagen. VAG CAN PRO umožnuje:

 • Diagnostiku a konfiguraci řídících jednotek
 • Speciální servisní úkony, např:
  Konfiguraci nových UDS jednotek prostřednictvím ZDC souborů
  Update firmware řídících jednotek soubory .sgo
  Čtení a zápis FLASH paměti jednotek EDC16 ( tzv.chiptunnig )
  Kryptované kódování jednotky ESP MK60EC1 u nových vozů

Diagnostický systém VAG CAN PRO je určen především pro zkušené uživatele s pokročilými znalostmi problematiky řídících jednotek a software v automobilech

 

DOSTUPNÉ VERZE

Diagnostický systém VAG CAN PRO je dostupný ve dvou verzích:

 • VAG CAN PRO: diagnostický program + komunikační rozhraní pro vozidla podporující komunikační protokoly CAN a UDS. Příklad podporovaných vozidel u značky ŠKODA:
  Octavia II, Octavia III, Fabia II, SuperB II, SuperB III, Yeti, CitiGO
 • VAG CAN PRO + K: diagnostický program + komunikační rozhraní pro vozidla podporující komunikační protokoly KWP, CAN a UDS. Příklad podporovaných vozidel u značky ŠKODA:
  Favorit, Felicia, Octavia I, Octavia II, Octavia III, Fabia I, Fabia II, SuperB I, SuperB II, SuperB III, Roomster, Yeti, CitiGO

 

PODPORA VOZIDEL

Podporovány jsou řídící jednotky vozidel VOLKSWAGEN - VW, AUDI, ŠKODA, SEAT a vozidel VW Crafter a MB Sprinter. Podporovány jsou všechny ŘJ vozidel od 90-tých let až po současnost ( dle použité verze VAG CAN PRO nebo VAG CAN PRO + K ).

Systém VAG CAN PRO také podporuje vozidla v normě OBDII, tzn. vozidla s benzinovými motory od r.v. 2000 a vozidla se vznětovými motory od r.v.2003. Norma OBDII umožňuje kontrolu stavu funkčních částí motoru vozidla přímo ovlivňujících úroveň emisí.

 

PODPOROVANÉ PROTOKOLY

Podporovány jsou následující komunikační protokoly :

 • ISO 9141-2, ISO 14230 / KWP ( tzv. K / L line )
 • ISO 15765 / CAN
 • ISO 15765-3 / UDS

 

LICENCE

Licence diagnostického systému je uložena v USB klíči a je přenosná. Diagnostický program VAG CAN PRO je možné nezávisle nainstalovat do několika PC.

AKTUALIZACE

V pravidelných intervalech vycházejí nové verze programu. První rok od zakoupení jsou aktualizace zdarma, každý další rok za poplatek.

PARAMETRY PC

Diagnostický systém VAG CAN PRO může být nainstalován do běžného PC s těmito parametry :

 • WIN XP / WIN VISTA / WIN 7 / WIN 8 / WIN 10
 • Procesor s rychlostí 700MHz a vyšší
 • Operační paměť 256MB a vyšší
 • 1x USB port

 

UPOZORNĚNÍ

Od 1.1.2019 může výrobce programu VAG CAN PRO u dříve prodaných zařízení vyžadovat zakoupení aktualizací u starších licencí VAG CAN PRO. Zvláště pokud zákazník zakoupil zařízení a několik let neaktualizoval software ( např. 3 roky a déle). Typicky vyžadují zakoupení aktualizací velmi staré a rozšířené verze Aktivátoru v.4.8. ( tyto verze byly v prodeji v letech 2014 / 2015). U těchto verzí už není zaručena kompatibilita s komunikačním serverem výrobce ( program Aktivátor může při pokusu o připojení hlásit: "Klíč je neaktivní, kontaktujte distributora..."). Pro zprovoznění zařízení je nutné zakoupit aktualizace ZDE
 

 

 

 

 


Přihlášení » zapomenuté heslo


Aktuality 

Eshop

06.09.2018

více ...