ZÁKLADNÍ FUNKCE  » Kódování

Funkce kódování slouží ke změně konfigurace řídící jednotky, např. ke změně definice výbavy vozidla, k definici cílové země ( např. nastavení km / míle ) nebo k aktivaci nových funkcí, které se dají zapnout kódováním. Při kódování se zadává 5-ti místný kód, který je součtem všech zvolených výbav, např. při kódování ŘJ Gateway u Octavie I se může zadat kód 0007, který definuje vozidlo s instalovanou Automatickou převodovku (0001), ABS (0002) a Airbagem (0004).

U novějších ŘJ komunikujících po CAN se pro změnu konfigurace používá Dlouhé kódování. Pomocí dlouhého kódování můžeme u vozidla např. aktivovat funkce Denní svícení, Komfortní funkce oken, Coming home, apod. Místo 5-ti místného kódu se zadává hexadecimální řetězec, jehož délka odpovídá velikosti datové konfigurační oblasti paměti ŘJ, např. u 14 bytové ŘJ Komfortního systému se zadává 28 místný řetězec, který se upravuje pomocí Asistenta dlouhého kódování. Asistent dlouhého kódování je součástí programu VAG-CAN-PRO a je plně v českém jazyce. Podporovány jsou řídící jednotky Komfortního systému [46], Gateway [19], Centrální elektroniky [9] a Navigace [37].

U některých řídících jednotek propojených prostřednictvím LIN-BUS je dostupné Kódování SLAVE. Jedná se např. o ŘJ stěračů nebo sensoru deště, které jsou napojeny do ŘJ Gateway. Kódování se provádí výběrem možností z dostupné nabídky.

U některých nejnovějších řídících jednotek komunikujících po UDS se používá Textové Kódování. Kódování se provádí výběrem možnosti z dostupné nabídky, např. je možné vypnout varovnou signalizaci bezpečnostních pásů.

Některé postupy Kódování jsou obsaženy v Komfortních funkcích systému VAG-CAN-PRO!


Přihlášení » zapomenuté heslo


Aktuality 

Eshop

06.09.2018

více ...