ZÁKLADNÍ FUNKCE  » Paměť závad

Řídící jednotka (ŘJ ) obsahuje paměť, kde se ukládají závady, tzv. chybové kódy. Jestliže ŘJ vyhodnotí některý signál nebo stav, jako chybový ( mimo toleranci ), uloží příslušnou informaci do paměti.         

V některých případech může být chybové hlášení uložené v paměti závad nepřesné, k nalezení závady je pak potřeba použít další funkce diagnostiky, čtení měřených hodnot, test akčních členů nebo použít paralelní diagnostiku - osciloskop.
V některých případech si chybové hlášení řídící jednotky předávají, tzn., že např. při poruše klimatizace ŘJ zapíše závadu do paměti a přepošle informace do ŘJ motoru, kde se také zobrazí hlášení o poruše klimatizace.

Čtení paměti závad: Příkaz načte uložené chybové kódy z paměti závad ŘJ. Zobrazují se trvalé a sporadické závady. Uložená informace obsahuje číslo chybového kódu, krátký popis a stav závady ( trvalá / sporadická ), příklad:
Vstřikovací ventil 1.válce - zkrat na kostru - Trvalý

Mazání paměti závad: Příkaz vymaže uložené chybové kódy z paměti závad ŘJ. Mazání je možné pouze pro sporadické závady. Tzv. trvalé závady ( přítomné ) je možné vymazat až po odstranění závady na vozidle.


Přihlášení » zapomenuté heslo


Aktuality 

Eshop

06.09.2018

více ...